okres prenatalny

Okres prenatalny lub ciąża to wyjątkowe doświadczenie dla każdej pary. Jest to oczywiście jedna z najważniejszych faz życia. Powinno być więc wypełnione mnóstwem emocji i zabawy, a nie nerwowością i napięciem. Jeśli jesteście dobrze przygotowani do powitania dziecka w pięknym świecie, nie poczujecie się jak na rollercoasterze.

Pomyśleliśmy o podzieleniu się kilkoma wskazówkami, które sprawią, że podróż prenatalna stanie się płynna i zapewni dobre samopoczucie zarówno przyszłemu dziecku, jak i przyszłej matce.

Włączyć ćwiczenia do swojej rutyny

Może to brzmieć na bardzo ogólną radę, ponieważ zaleca się, abyśmy wszyscy wykonali jakieś ćwiczenia. Ale kiedy oczekujesz dziecka, jesteś podwójnie odpowiedzialny za swoje zdrowie, jak również za zdrowie dziecka. Dlatego też nie możesz sobie pozwolić na lekkie korzystanie z tej porady, jak każda inna osoba. Ciąża wiąże się z wieloma komplikacjami zdrowotnymi, takimi jak ból pleców, sztywność ciała, obrzęki itp. A jeśli nie będziesz w stanie wykonywać rutynowych ćwiczeń, będziesz czuć te komplikacje w zaostrzonej formie.

W pierwszym trymestrze można wykonywać proste ćwiczenia pleców i miednicy. Wchodząc na drugi trymestr będziesz musiał przejść do zaawansowanych ćwiczeń. Ale nie wykonuj żadnych ćwiczeń bez rekomendacji lekarza. Włącz ćwiczenia do swojej rutyny.

Zadbaj o swoje odżywianie

Po zakończeniu ćwiczenia, głównym celem powinno być dostarczenie organizmowi pożywienia. Podawanie pożywienia ciału nie przekłada się na jedzenie tak dużo, jak to tylko możliwe. Jedzenie bez myślenia zyska tylko dodatkową wagę, którą będziesz miała problem zrzucać po porodzie.

Zamiast jeść podwójną dawkę, spójrz, jakie żywienie pozyskujesz z diety? Twoje ciało potrzebuje odpowiedniej ilości żelaza, wapnia, kwasu foliowego, witamin i białka. Oprócz zdrowej diety potrzebne są także suplementy diety, takie jak tabletki witaminowe i napoje białkowe.

Nie pozwól, aby twoje głodówki zniewoliły cię

To naturalne czuć się zawsze głodny, gdy w twoim wnętrzu tworzy się nowe życie. Nie tylko głodny, ale również będziesz czuć się chciwy na jedzenie lubiane przez kubki smakowe. Ale nie pozwól, aby głód decydował o twoim nawyku jedzenia. Zanim położysz ręce na którekolwiek z tych śmieciowych produktów pamiętaj, że zamierzasz nakarmić dziecko tym śmieciem. Jako matka nigdy nie będziesz chciała, aby Twoje dziecko rosło na śmieciach. Gdy czujesz głód jedz zdrowe rzeczy, takie jak owoce i sałatki.

Nie pozwól, aby twoje ciało uległo odwodnieniu

Wszyscy musimy pić wystarczająco dużo wody, aby nasz organizm mógł dobrze funkcjonować. Ale jako kobieta w ciąży, trzeba pić więcej wody niż wystarczająco dużo, ponieważ odwodnienie jest powszechne w czasie ciąży. Jeśli nie utrzymasz ciała w dobrym stanie nawilżenia, możesz łatwo rozwinąć infekcję dróg moczowych. Jeśli czysta woda nie jest tym, co lubisz pić, możesz wziąć inne płyny, takie jak woda kokosowa. Unikaj alkoholu i kofeiny, ponieważ one również są winowajcą, który może odwodnić Twoje ciało.

Nie czyń nikogo swoim doradcą

Ciąża to czas, kiedy jesteś bombardowana sugestiami i radami ze wszystkich stron. I to jest fakt, że jesteś zbyt głodny, aby uzyskać jakąkolwiek radę można uzyskać o tej fazie swojego życia. Ale proszę nie stosować się do żadnych rad na ślepo. Niezależnie od tego, co przeczytacie lub posłuchajcie rad dotyczących ciąży, prosimy o ponowne potwierdzenie tego samego z lekarzem.

Aktywność fizyczna jest zalecana dla wszystkich kobiet w ciąży, ale w niektórych przypadkach lekarz doradza pełny wypoczynek na łóżku z powodu pewnych powikłań. Oznacza to, że to, co jest właściwe dla innych, może być dla Ciebie niewłaściwe. Tak więc, weź pod uwagę sugestie lekarza zajmującego się twoją sprawą, ponieważ to on tylko zna całą twoją kondycję fizyczną.

Dołącz do szkoły rodzenia

Musicie być dobrze przygotowani, aby powitać przybycie Waszego dziecka. Przyłączenie się do szkoły rodzenia oznacza, że zawsze jesteś w kontakcie z ekspertem. Uczenie się wszystkiego o nadejściu dziecka i opiekuńcze wskazówki w grupie stają się jeszcze przyjemniejsze. W szkole rodzenia spotkasz inne mamy i podzielicie się swoimi doświadczeniami.

Nie zapomnij zapisać swoją lepszą połowę do zajęć, ponieważ będzie on również musiał nauczyć się sztuki opieki nad nowo narodzonym dzieckiem i matką, jak również. Dwoje z Was rozpoczęło wspólną podróż, więc powinniście żyć razem podczas całej podróży bycia rodzicem i wychowywania społecznie odpowiedzialnego, zdrowego dziecka.

Nie pozwól, aby strach przejął twoje miłosne doświadczenie bycia rodzicem. Postępuj zgodnie z dobrze zarządzaną rutyną i bądź szczęśliwy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj