Zapomnij o maszynkach do golenia, depilatorach i okresowych procedurach woskowania – laserowe maszyny, zmieniły sam proces usuwania włosów. Zaawansowane i najnowocześniejsze technologie sprawiły, że urządzenia te są bezpieczne, a zabiegi przystępne cenowo, bez żadnych skutków ubocznych.
Ponadto, procedury dotyczące urządzeń do depilacji laserowej, są szybkie i skuteczne, a jedna sesja trwałego usuwania włosów jest zakończona średnio w mniej niż pół godziny. Pacjent może wznowić normalną rutynę natychmiast po zabiegu, bez konieczności przechodzenia przez długie okresy rekonwalescencji. Dzieje się tak dlatego, że usuwanie włosów i odmładzanie skóry na najnowszych maszynach działających na IPL i technologiach laserowych nie są chirurgiczne i nieinwazyjne, w przeciwieństwie do innych tradycyjnych zabiegów kosmetycznych.
Ludzie często mylą sprzęt IPL i lasery, gdy są one rzeczywiście zupełnie inne. Obie technologie zostały zatwierdzone do zabiegów kosmetycznych przez organy regulacyjne w połowie lat 90-tych i od tego czasu są dostępne na rynku. Jednakże innowacje i badania w znacznym stopniu udoskonaliły funkcjonowanie wczesnych maszyn do tych, które są obecnie używane.
Spis treści
Jak działa laserowe trwałe usuwanie włosów IPL?
Wiązki światła skierowane są na obszar poddawany zabiegowi. Wnikają one do powierzchni skóry i są wchłaniane przez melaninę, pigment u nasady mieszków włosowych. Energia świetlna jest przekształcana w energię cieplną, a melanina wraz z pasmem włosów jest niszczona, zatrzymując w ten sposób przyszły ponowny wzrost włosów. Zabieg ten jest jednak skuteczny tylko w przypadku włosów rosnących, dlatego do ich całkowitego usunięcia potrzeba kilku sesji.
Ponieważ procedura jest skomplikowana, pacjenci powinni wybrać najlepsze kliniki laserowe do trwałego usuwania włosów. Kliniki te powinny mieć najwyższej jakości maszyny zainstalowane w ich pomieszczeniach i wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych techników do ich obsługi.
Porównanie IPL i technologii laserowych pokazuje kilka interesujących aspektów
Lasery są precyzyjnymi i wąskimi wiązkami światła, które mogą być skierowane na określone obszary i mieszki włosowe. Działa na wszystkich rodzajach skóry i koloru włosów, nie naruszając przy tym skóry otaczającej.
IPL jest technologią mniej skuteczną, ale tańszą i bardziej przystępną cenowo niż zabiegi laserowe. Ponieważ urządzenia laserowe emitują skoncentrowane wiązki światła, mogą niszczyć kilka włosów jednocześnie. Każdy impuls laserowy, który niszczy włosy od korzenia jest generowany w ułamku sekundy, dzięki czemu proces ten jest szybszy niż IPL. Dlatego jest to idealne rozwiązanie do leczenia większych obszarów ciała.
Maszyny laserowe mogą być dostosowane do specyficznych odcieni skóry i koloru włosów. Jest bezpieczny dla wszystkich kolorów skóry, natomiast IPL nie jest odpowiedni dla ciemnych odcieni skóry i może powodować oparzenia.
Zazwyczaj obie sesje trwają od 5 do 6 sesji kompletnego i trwałego usuwania owłosienia, choć może się to różnić w zależności od osoby.
Podczas gdy maszyny laserowe IPL są używane w procesach redukcji owłosienia, główna różnica polega na zastosowanej technologii i właściwościach światła przepuszczanego przez poszczególne urządzenia.
Laserowe usuwanie owłosienia – maszyny prowadzone laserowo wytwarzają pojedynczą długość fali światła o jednym kolorze i formie, która może trafić do określonego celu. W tym przypadku jest to melanina u nasady włosów. Technik lub dermatolog oceni rodzaj skóry i włosów i dostosuje urządzenie tak, aby emitowało dokładnie taką długość fali, która zoptymalizuje zabieg.
Urządzenia IPL transmitują szerokie spektrum światła, a nie pojedynczą, skupioną wiązkę. Ponieważ wiązki te są rozproszone i mają różne długości fal, światło zatrzymuje się na różnych głębokościach pod skórą. W związku z tym nie wszystkie z nich dotrą do korzenia włosa, aby uszkodzić melaninę. Dodatkowo część rozproszonego światła zostanie pochłonięta przez otaczającą skórę, co doprowadzi do możliwości podgrzania barwnika skóry. Dlatego też IPL nie jest odpowiedni dla ciemniejszych typów skóry.