trudne dziecko

Większość rodziców kocha swoje dzieci i zawsze wyraża swoją miłość na różne sposoby. Jednak z miłością, nawet najlepsi rodzice na świecie czasami osiągają swoje granice.

Może zachowanie Twojego dziecka jest nie do przyjęcia, a może Twoje dziecko różni się od innych. Możesz chcieć kochać swoje dziecko, ale czasami może Ci być trudno zaakceptować je, ponieważ ma wrodzone upośledzenie.

Jak więc pokochać dziecko, które nie jest łatwe do kochania?

Wady wrodzone, nazywane również wrodzonymi anomaliami, zazwyczaj pojawiają się w czasie ciąży, kiedy rozwijają się narządy dziecka. Większość wad wrodzonych pojawia się zazwyczaj w pierwszych 3 miesiącach ciąży, kiedy narządy zaczynają się tworzyć, podczas gdy inne mogą pojawić się później, kiedy tkanki i narządy dziecka nadal rosną i rozwijają się.

Przyczyny większości wad wrodzonych są nieznane, ponieważ są one spowodowane złożoną mieszanką czynników takich jak geny, zachowania i środowisko.

Mimo, że ciąża zwykle przynosi wiele radości, ponieważ matki z niecierpliwością oczekują na spotkanie ze zdrowym dzieckiem pod koniec dziewięciu miesięcy, czasami sprawy mogą nie iść zgodnie z oczekiwaniami. W rzeczywistości, ostatnie wyniki badań pokazują, że na każde 33 dzieci urodzonych w kraju 1 rodzi się zawsze z wadami wrodzonymi. Co więc możesz zrobić, gdy Twoje dziecko znajduje się w grupie 1 na 33?

Jak możesz kochać swoje dziecko, które ma wady wrodzone

Kiedy zdajesz sobie sprawę, że Twoje dziecko ma wadę wrodzoną, może to mieć głęboki wpływ na Ciebie i Twojego partnera po tym, jak zdecydowałeś się nie stosować żadnych środków antykoncepcyjnych w celu poczęcia. Jednak dzięki wskazówkom i odrobinie porad, możesz przejść przez ten roller-coaster emocji i doświadczeń.

Poznaj swoje uczucia

To normalne, że czujesz się zszokowany, zasmucony, a nawet wściekły na swoje dziecko lub nawet na siebie. Pierwszym krokiem w przezwyciężaniu rozczarowań związanych z urodzeniem dziecka z wadami jest zaakceptowanie tych uczuć, które czujesz. Kiedy już je zaakceptujesz, możesz o nich porozmawiać z małżonkiem, przyjacielem lub członkiem rodziny. Możesz również skontaktować się z doradcą lub poprosić lekarza o rekomendację psychologa dla Ciebie.

Uzyskaj wsparcie

Uzyskanie kogoś, kto również miał dziecko z wadami wrodzonymi i rozmowa z nim może pomóc, ponieważ będziesz czuł się lepiej wiedząc, że nie jesteś sama. Możesz poprosić swojego lekarza, aby poinformował Cię o rodzicach w okolicy, którzy mieli dzieci w takim samym stanie jak Ty. Będzie to znaczący krok w kierunku przyjęcia Twojego dziecka.

Świętuj ze swoim dzieckiem

Spróbuj pozwolić sobie na odnalezienie szczęścia w swoim dziecku w taki sam sposób, jak każdy nowy rodzic. Możesz patrzeć na kamienie milowe rozwoju, przytulanie się i bawić z dzieckiem i dzielić się swoim szczęściem z przyjaciółmi i rodzinami. Nie będąc zawstydzonym z dzieckiem, nauczysz się go akceptować i szanować jego własny charakter.

Naucz się sam siebie

Poznanie stanu zdrowia Twojego dziecka może również pomóc Ci poradzić sobie z rozczarowaniami. Możesz zacząć od rozmowy z lekarzem i zadawania wielu pytań dotyczących stanu Twojego dziecka. Jest to ważne, ponieważ pomoże Ci to w nauce radzenia sobie z dzieckiem i opieki nad nim. Będziesz również orientować się w potrzebach dziecka. Poznając wady Twojego dziecka, możesz zdać sobie sprawę, że niektóre wady mogą nie być stanem chorobowym na całe życie, dlatego można je leczyć poprzez wczesne leczenie i terapie.

Jak możesz zmniejszyć szanse na następne dziecko z wadami wrodzonymi?

Większość wad wrodzonych można wykryć i leczyć wystarczająco wcześnie, gdy dziecko jest jeszcze w łonie matki. Kiedy urodziłaś dziecko z wadami wrodzonymi, Twój lekarz powinien przeprowadzić na tobie badania w celu ustalenia przyczyny i czy można zapobiec ponownemu wystąpieniu wady wrodzonej. Jest tak dlatego, że istnieje wiele kroków, które możesz podjąć, aby zmniejszyć swoje szanse na urodzenie dziecka z wadą wrodzoną:

  • Zaprzestanie palenia.
  • Jedz zdrową dietę.
  • Codzienne przyjmowanie kwasu foliowego w celu zmniejszenia ryzyka wad wrodzonych mózgu i rdzenia kręgowego.
  • Przeprowadzenie badania przedkoncepcyjnego, aby lekarz mógł ocenić ogólny stan zdrowia i zidentyfikować potencjalne czynniki ryzyka, które mogą prowadzić do skomplikowanej ciąży.

Podsumowanie

Według Światowej Organizacji Zdrowia, wady wrodzone dotyczą około 6% urodzeń na całym świecie. Jeśli zdarzy się, że Twoje dziecko znajdzie się wśród 6%, może być Ci trudno zaakceptować i pokochać to dziecko na początku. Możesz nauczyć się kochać swoje dziecko, uznając rzeczy, których nie możesz zmienić i akceptując swoje dziecko tak, jak jest.

Jako matka powinnaś poświęcić się dawaniu dziecku bezwarunkowej miłości, nawet jeśli jest to trudne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj