pozycja siedzącą w ciąży

Dla każdej kobiety ciąża jest wielkim wyróżnieniem. Noszenie dziecka w brzuchu jest uważane za wielkie doświadczenie dla kobiety. Kobieta w ciąży wymaga tak wiele opieki i uwagi. W związku z ciążą zachodzą zmiany w budowie ciała. Waga kobiety wzrasta w tym czasie. Kobieta musi radzić sobie z tymi zmianami, aby zapewnić sobie komfort. Musi zachować pełną ostrożność w pozycji stojącej, siedzącej i śpiącej. Dla złagodzenia bólu ciała trzeba prawidłowo siedzieć w czasie ciąży. Pozycja siedząca w czasie ciąży jest sprawą wielkiej troski. Teraz omówimy pozycję siedzącą w czasie ciąży.

Wiązadła i mięśnie kobiety w ciąży ulegają zmianom hormonalnym w tym okresie. Musi zmierzyć się z tak wieloma trudnościami z powodu wzrostu wagi. Istnieje potrzeba utrzymania dobrej postawy w czasie ciąży. Dobra pozycja siedząca w czasie ciąży jest niezbędna do uniknięcia komplikacji w czasie porodu. Dobra pozycja siedząca w czasie ciąży oznacza właściwe sposoby siedzenia w czasie ciąży.

Jeśli plecy kobiety są proste, a ramiona z tyłu, to uważa się, że jest to najlepszy sposób siedzenia w czasie ciąży. Musimy zadbać o to, aby plecy kobiety były proste, co zapewnia oparcie pośladków na plecach krzesła. Jeśli krzesło, na którym siedzi kobieta w ciąży, to nie wolno jej się skręcać w pasie. Całe ciało musi być obrócone przez nią do ruchu. Siedząc powinna mieć oparcie pleców na łuku pleców. Jako oparcie pleców może użyć małej poduszki, rolki lędźwiowej i ręcznika.

Dobre pozycje siedzące podczas ciąży przy braku podparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

  • Po zakończeniu siedzenia, kobieta w ciąży musi usiąść na końcu krzesła.
  • W miarę możliwości należy podkreślić krzywiznę pleców kobiety poprzez narysowanie ciała. Przez kilka sekund musi utrzymać tę pozycję.
  • Jej plecy mogą być rozluźnione pod kątem około 10°.
  • Musi zadbać o równomierne rozłożenie ciężaru ciała na biodrach.
  • Pozycja kolan i bioder jest ustawiona pod kątem 90°, utrzymując stopy płasko. Nie wolno jej krzyżować nóg.
  • Żadna pozycja siedząca w czasie ciąży nie może być utrzymywana dłużej niż 30 minut.
  • W czasie pracy musi ustawić wysokość krzesła w taki sposób, aby siedzieć blisko biurka roboczego. Musi odprężyć ramiona, opierając ręce na krześle lub biurku.
  • Po usadzeniu się, jeśli chce wstać, musi się przesunąć w kierunku krawędzi krzesła i prostując nogi, musi wstać.

Siedząc z wiszącymi nogami

Jeśli kobieta w ciąży siedzi w tej pozycji, przepływ krwi do nóg się zwiększa, co prowadzi do wystąpienia obrzęku. Obrzęk jest częstym objawem w ciąży, ale stan pogarsza się, jeśli podążamy za tym typem siedzenia.

Należy unikać tej pozycji w celu ochrony kręgosłupa. Jeśli podążamy za tym typem siedzenia, to w momencie porodu spowoduje to komplikacje. Innymi słowy, musimy unikać tej pozycji siedzącej w przypadku normalnej ciąży.

Wygięta do przodu

Podnoszenie ciśnienia odbywa się na brzuchu poprzez zginanie do przodu. To nie tylko dyskomfort, ale również nie jest dobre dla zdrowia dziecka.

Połowa pozycji siedzącej

W tej pozycji plecy mają duży nacisk. Tak wiele osób woli siedzieć w tej pozycji. Jeśli będziemy siedzieć w tej pozycji przez długi czas, wówczas doprowadzi to do ostrego bólu. Innymi słowy, aby uniknąć ostrego bólu, nie powinniśmy siedzieć w tej pozycji.

Siedzenie bez oparcia

Kobieta w ciąży doświadcza więcej bólów pleców, jeśli siedzi bez oparcia, ponieważ plecy mogą być przez nie obciążone. Nie powinna siedzieć na stołku lub krześle, które ma niskie oparcie. Aby kręgosłup był wyprostowany, powinna używać krzesła do siedzenia, które ma wystarczające podparcie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj