Laser już na stałe zagościł w medycynie estetycznej. Służy jednak nie tylko do odmładzania skóry, ale też do leczenia przeróżnych schorzeń dermatologicznych, choć nie dla wszystkich osób będzie to najlepsze rozwiązanie. Jakie zabiegi przeprowadza się obecnie z użyciem lasera BBL?

Laser BBL – do czego służy?

BBL to skrót od BroadBand Light – po polsku ta technologia nazywana jest fototerapią szerokopasmową. Długość fali dobierana jest tak, aby dotrzeć do głębokich warstw skóry, a dzięki wysokiej częstotliwości tkanki mocno się nagrzewają, co powoduje skrócenie włókien kolagenowych i stymuluje do intensywniejszej produkcji kolagenu. Pod wpływem ciepła poprawia się także mikrokrążenie, więc do komórek skóry dociera więcej tlenu i składników odżywczych.

Zabiegi z użyciem lasera BBL można wykonywać już przy pierwszych objawach utraty jędrności skóry i właśnie wtedy efekty są najlepsze. Dla pełnego odmłodzenia skóry potrzebna jest cała seria – u większości osób są to 3-4 zabiegi w miesięcznych zastępach. Z czasem odmładzające działanie lasera słabnie, dlatego rekomendowane są zabiegi przypominające, zwykle raz na rok, chyba że specjalista zaleci inaczej. Zabiegi BBL przeprowadzane są m.in. w Gabinecie Kosmetyki Lekarskiej Bella.

Procedurze nie mogą być poddane osoby z chorobą skóry, chorobą nowotworową, w ciąży, pacjenci przyjmujący leki rozrzedzające krew, epileptycy. Ponadto przeciwwskazaniem do zabiegu jest opalenizna oraz inne zabiegi medycyny estetycznej wykonane w ostatnich 4 tygodniach.

Na co jeszcze pomaga laser BBL?

BBL pomaga nie tylko na zmarszczki i obwisłe policzki. Jest to bowiem laser, który służy nie tylko do fotoodmładzania, ale też do leczenia rozmaitych chorób skóry. Najczęściej poleca się go na rumień oraz przebarwienia, ponadto można w ten sposób usunąć zmiany naczyniowe i blizny po trądziku. Terapia z laserem BBL daje dobre efekty również przy trądziku młodzieńczym i różowatym.

Liczba zabiegów dobierana jest indywidualnie do potrzeb pacjenta. Terapia raczej nie jest bolesna, choć czasami może się pojawić niewielki dyskomfort z powodu podwyższonej temperatury. Po zabiegu skóra zwykle jest zaczerwieniona i miejscowo delikatnie się złuszcza, jednak te objawy powinny ustąpić już po kilku godzinach. Przez co najmniej kilka dni skórę należy chronić przed promieniami słonecznymi i nawet jeśli zabieg odbywa się zimą, wskazane jest nakładanie kremu z wysokim filtrem UV.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj