jasnoniebieska koszula

Męski kolorowy przewodnik po tym, co Twoja koszula pokazuje i kiedy powinieneś wybrać pewne kolory, paski i wzory.

Mówią, że można wiele powiedzieć po męskich butach i portfelu, ale powiedziałbym, że koszula jest również kluczowa. Koszulę zawsze uważam za płótno, na którym jest zbudowany strój, więc płótno musi być warte pracy.

Zwykła biel

Najważniejszym elementem każdej szafy jest gładka biała koszula. Biały idzie w parze z czymkolwiek, od czarnego garnituru po niebieskie dżinsy i nigdy Cię nie zawiedzie. Kilka lat temu, kiedy rozpocząłem swoją działalność badawczą, zapytałem kobiety, jak najatrakcyjniej ubierają się mężczyźni; jednogłośnie zgodziły się, że jest to mężczyzna w czystej białej koszuli. Najważniejsze jest to, że koszula musi być dobrze dopasowana i dobrze utrzymana. Co ten ubiór o Tobie mówi? Moim zdaniem znacznie więcej niż twoje buty.

Jasnoniebieski

Obok białej koszuli na tej liście powiedziałbym, że jasnoniebieski jest kolejnym najważniejszym. Ulubiony przez włoskie krawiectwo, kolor ten lepiej sprawdza się w biznesie, niż w codzienności, ale można go stylizować na eleganckie spodnie lub dżinsy jak białą koszulę. Co to o Tobie mówi? Błędnie dopasowany jesteś niestety kolejnym bankowcem. Prawidłowo stylizowany i jesteś włoskim elegantem.

Pasy

Koszula w paski może iść w jedną i drugą stronę, wyróżniać się lub… odrzucać. Nigdy nie byłem fanem drobno pasiastych kolorowych koszul, chyba tanich i trochę „last minute paniczny zakup” lub w pewnym sensie „styl na raz”. Bądź odważny, wybierz dwa kolory we wzorze z pewnym kontrastem, ale nie posuwaj się za daleko.

Nakładanie koszulki w paski z krawatem jest zawsze zderzeniem, jeśli się nie udaje. W internecie można znaleźć starożytne przysłowia guru w stylu własnoręcznym, które zawierają radę „nosić tylko koszule w paski z paskami”. To nonsens. Załóż koszulę w paski z krawatem z dzianiny, krawat księcia Walii lub nawet pogrubione kropki – to działa.

Co by to o Tobie powiedziało? Że dobrze wiesz, co robisz, kiedy się ubierasz.

Wzór – Bądź odważny, ale nie bądź zbyt intensywny.

Mężczyźni zawsze dochodzą do wniosku, że wzorzyste koszule muszą być jasne, odważne, zauważalne i zazwyczaj w malutkim wzorze (nie dobre). Ale polecam inne podejście. Po pierwsze, uciekaj od szkockiej kratki – nie ma z nim nic złego, ale wszyscy ją wybierają.

Wypróbuj wzór księcia Walii, kratkę z okienkami, a nawet tartana. Reguła; tylko dwa kolory we wzorze lub „ton na ton”. Przyjmijmy pomysł na białą koszulę z szarą kotwicą księcia Walii – to brzmi odważnie. Dodaj jednak szary krawat z dzianiny w nieco ciemniejszym odcieniu niż szary na koszuli – masz oszałamiający wygląd. Wdzięk, za każdym razem.

Co to o Tobie mówi? Nie bój się wyglądać wybitnie, ale nie wołaj o uwagę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj